Drevené stupnice na schody

Dubové schody

Drevené stupnice na schody

Vyrábame kvalitné drevené stupnice na schody

Drevené stupnice na schody sú nepochybne jedným z najvýraznejších dizajnových prvkov v dome. Ako dodávateľ kvalitnej a cenovo dostupnej škárovky sme schopní vyrobiť a dodať drevené stupne, drevené podstupne, podesty a drevené obklady schodov na mieru.

Výroba schodov na mieru

Výroba schodov na mieru u nás spočíva v tom, že zákazník si určí požadované rozmery drevených stupňov a podstupňov, určí si rozmer podesty, poprípade aj dreveného obkladu na schody. Vyberie si druh dreviny (dub, buk) a prevedenie škárovky (priebežná, cinkovaná). Taktiež je možné frézovanie nábežnej hrany do oblúčika. Drevené stupnice na schody tak vieme vyrobiť bez zbytočného odpadu, pretože výrobu optimalizujeme na základe vašej požiadavky.

Štandardné rozmery schodiskových stupňov z dreva

Popri výrobe schodiskových stupňov na mieru sa venujeme aj výrobe schodiskových stupňov, podstupňov a podest, ktoré majú štandardné rozmery a vo väčšine prípadov sú hneď k dispozícii. Sú naformátované na rozmer uvedený pri produkte a stupne majú zaoblenú nášľapnú hranu. Takéto stupne už len stačí povrchovo upraviť a osadiť na miesto.

 • bukové schody

  Bukové schody Bukové schody sú najčastejšou voľbou pri výbere dreviny. Bukové drevo má jemnú homogénnu štruktúru, je ľahko opracovateľné – často krát bez prebrusovania rezných hrán. Je tvrdé a pevné, takže schody z neho sú prakticky nezničiteľné a večné. V neposlednom rade je cenovo dostupné. A to najmä v cinkovanom prevedení. Schodiskové stupne z buka …

  Bukové schodyČítať viac

  Výber možností
 • Dubové schody

  Dubové schody Dubové schody sú exkluzívnym dizajnovým prvkom, s ktorým urobíte dojem aj na najnáročnejších návštevníkov. Dubové drevo má krásnu a výraznú štruktúru, ktorá zaujme už zďaleka. Dubové schody sú tvrdé, trvanlivé, ľahko opracovateľné a doslova dýchajú luxusom. Vieme vám urobiť nie len schody z duba, ale takisto aj pracovnú dosku do kuchyne, dubový jedálenský stôl …

  Dubové schodyČítať viac

  Výber možností
 • smrekové schody

  Smrekové schody Staviate chalupu alebo vlastníte chatu a potrebujete drevené stupnice? Možno vám budú vhodné práve smrekové stupnice. Tradičné chalupy a chaty sú so smrekovým drevom späté. Práve preto by schody nemali byť výnimkou. Kto rád skúša nové veci, určite si vie smrekové schody predstaviť aj pri novostavbách. Smrekové schody sú vyrábané z výberovej smrekovej škárovky …

  Smrekové schodyČítať viac

  Výber možností

 Drevené schody

Drevené schody z masívneho dreva rozoznáte na prvý pohľad. Často sú schodiskové stupne vyrábané z drevotriesky, ktorú spoznáte kvôli neprirodzenému olepovaniu hrán. Takisto dotyk bosej nohy vám prezradí, či sú drevené schody z masívu alebo drevotriesky. Drevo má schopnosť termoregulácie. Schodiskové stupne z dreva tak majú podobnú teplotu, aká je momentálne v izbe. Drevené stupnice na schody sú vďaka masívnemu drevu tvrdé. Ak sa aj stane to, že by sa nejakým spôsobom poškriabali, stačí ich prebrúsiť a natrieť. Opäť budú ako nové.

Výroba drevených schodov
Drevené schodnice na mieru

Výroba drevených schodov

Výroba drevených schodov je pre nás radosť. Nikde na svete nenájdete strom s rovnakou štruktúrou dreva. Podobá sa to človeku a odtlačku jeho prstov. Na drevené schody používame masívne hranoly, ktoré sa k sebe lepia pod vysokým tlakom zdravotne nezávadným a nezapáchajúcim interiérovým lepidlom. Spoj je mimoriadne pevný a drevené stupne sú tak jedným celkom.

Drevené schody svojpomocne

Vďaka tomu, že dokážeme vyrobiť a dopraviť k vám domov drevené stupne, drevené podstupne, podesty a drevené obklady schodov na mieru, viete si urobiť drevené schody svojpomocne. Váš vzťah sa k nim ešte viac prehĺbi.

Drevené schodnice a ich rozdelenie

Drevené schodnice môžeme deliť podľa toho, z akej dreviny a v akom prevedení sú vyrábané.

Bukové schody

Bukové schody sú najčastejšou voľbou pri výbere dreviny. Bukové drevo má jemnú homogénnu štruktúru, je ľahko opracovateľné – často krát bez prebrusovania rezných hrán. Je tvrdé a pevné, takže schody z neho sú prakticky nezničiteľné a večné. V neposlednom rade je cenovo dostupné. A to najmä v cinkovanom prevedení.

Bukové schody
Vzorka bukovej priebežnej škárovky kvality A – pravá polovica je surová po výrobe a ľavá polovica je natretá bezfarebným olejom

Dubové schody

Dubové schody sú exkluzívnym dizajnovým prvkom, s ktorým urobíte dojem aj na najnáročnejších návštevníkov. Dubové drevo má krásnu a výraznú štruktúru, ktorá zaujme už zďaleka. Dubové schody sú tvrdé, trvanlivé, ľahko opracovateľné a doslova dýchajú luxusom. Vieme vám urobiť nie len schody z duba, ale takisto aj pracovnú dosku do kuchyne, dubový jedálenský stôl alebo stolík do obývačky.

Dubové schody
Vzorka dubovej priebežnej škárovky kvality A – pravá polovica je surová po výrobe a ľavá polovica je natretá bezfarebným olejom

Dubové schody RUSTIK

Dubové schody RUSTIK majú v súčasnosti stúpajúci trend čo sa týka obľúbenosti drevín. Dubové drevo sa tu na nič nehrá. Všetky chyby sú vytmelené čiernym tmelom. Nič v živote nie je dokonalé. No práve v tej nedokonalosti je jeho krása. Dubové schody RUSTIK nám to pripomínajú.

Výroba schodov na mieru
Dubová škárovka RUSTIK natretá bezfarebným olejom

Smrekové schody

Staviate chalupu alebo vlastníte chatu a potrebujete drevené stupnice? Možno vám budú vhodné práve tie smrekové. Tradičné chalupy a chaty sú so smrekovým drevom späté. Práve preto by schody nemali byť výnimkou. Kto rád skúša nové veci, určite si vie smrekové schody predstaviť aj pri novostavbách.

Smreková stupnica určite patrí k rekonštrukcii chát a dreveníc, no svoje miesto si nájde aj pri novostavbách

Cinkované prevedenie

Cinkované prevedenie pozostáva z dĺžkovo nadpájaných lamiel rôznej dĺžky. Výhoda tohto prevedenia je nižšia cena a teoreticky nekonečná dĺžka škárovky. Schody vyrábané z tejto škárovky môžu mať hrúbku 18-20, 27-28 a 40mm. Viac informácií nájdete v tomto článku.

Drevené schodnice
Vzorka dubovej cinkovanej škárovky kvality A – pravá polovica je surová po výrobe a ľavá polovica je natretá bezfarebným olejom
Cenovo dostupné schody na mieru
Vzorka bukovej cinkovanej škárovky kvality A – pravá polovica je surová po výrobe a ľavá polovica je natretá bezfarebným olejom

Priebežné prevedenie

Priebežné prevedenie je tvorené lamelami, ktoré pozostávajú z jedného kusa a sú k sebe lepené bočnými stranami. Výhoda tohto prevedenia je najmä tá, že takto lepené drevo vyzerá prirodzene. Schody vyrábané z priebežnej škárovky majú hrúbku 20mm (podstupne) a 40mm (stupne). Viac informácií nájdete v tomto článku.

Škárovka dub - priebežná
Dubová škárovka v kvalite A v priebežnom vyhotovení

Atypické drevené schody

Takisto atypické drevené stupnice nie sú pre nás problém. Trojuholníkové, lichobežníkové, jednoducho schody akýchkoľvek tvarov sú pre nás príjemným spestrením. Aj takéto typy schodov vám vieme nezáväzne naceniť. V prípade, že sa rozhodnete schody objednať, je najlepšie vytvoriť šablóny stupníc v mierke 1:1 a zaslať nám ich na adresu. Šablóny môžu byť aj z kartónu. V takom prípade je dobré ich starostlivo zabaliť, aby sa pri doprave kuriérom nepoškodili.

Ak máte záujem o výrobu drevených schodov, napíšte nám do mailu info@drevax.sk svoju požiadavku. Kontaktovať nás môžete aj cez kontaktný formulár uvedený nižšie. Cenová ponuka od nás je zdarma a je nezáväzná.
 
Kontaktujte nás
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Kliknite alebo presuňte súbory sem

Koľko je 7+4?

Ochrana pred SPAMom.
0