Škárovka dub – RUSTIK

Škárovka dub – RUSTIK

Škárovka dub – RUSTIK sa stáva súčasným hitom medzi škárovkami. Niet sa čo čudovať. Paradoxne kazy, ktoré sú vytmelené čiernym tmelom pôsobia spolu s prekrásnym dubovým drevom na človeka doslova honosne. Každý kus je tu originál.

Škárovka dub - RUSTIK

 

Dubová škárovka RUSTIK natretá prírodným bezfarebným olejom

Škárovka dub – RUSTIK a jej parametre:

   

  • Hrúbka škárovky: 20, 40 mm

  • Šírka škárovky: do 1250 mm

  • Dĺžka škárovky: do 2450 mm a viac (záleží od materiálu v sušiarňach, informujte sa v dopyte)

  • Šírka lamiel: od 40 do 120 mm (záleží od materiálu v sušiarňach), fixné alebo padajúce lamely

  • Lepenie škárovky: lepidlo tr. D3

  • Povrch škárovky: surová (čisté drevo), brúsená (zrnitosť 120) – pripravená na náter

  • Rozmerové tolerancie: hrúbka – od -0,2 do 0,5 mm, šírka – od 0 do 4 mm, dĺžka – od 0 do 10 mm


Kvalita dubovej priebežnej škárovky RUSTIK

Kvalita RUSTIK spočíva v tom, že škáry, trhliny a iné chyby sú vytmelené čiernym tmelom. Samotné drevo je farebne zladené a nie je povolený obsah beľového dreva. Vo finále je výsledok naozaj úžasný.

Povrch škárovky je hladký a pripravený na náter. Olejovaním, respektíve lakovaním čierny tmel úplne stmavne, drevo ožije a pôsobí prirodzeným dojmom.

Všetci vieme, že práca s drevom je krásna, ale často náročná. Hlavne pri sušení vznikajú trhliny, z ktorých bolí hlava nejedného majstra. Ich vytmelenie čiernym tmelom dáva drevu druhú šancu očariť vás.

A my môžeme otvorene povedať, že sa mu to darí.

Charakteristika dubového dreva

Dub je naša druhá najrozšírenejšia a priemyselne dôležitá listnatá drevina. Dub má mohutné žltohnedé až tmavohnedé jadro a úzku svetlohnedú beľ.

Dubové drevo patrí k stredne ťažkým a tvrdým drevinám s hmotnosťou 680kg/m3. Je pevné, pružné a trvanlivé. Používa sa hlavne na výrobu stolového a sedacieho nábytku. Je potrebné jeho pomalé sušenie.

 


Dodanie dubovej priebežnej škárovky

 

Škárovka dub – rustik sa u nás dodáva v štandardných rozmeroch, ktoré sú ihneď k dispozícií alebo ich vieme dodať v krátkom čase. Takisto vieme dodať dubovú škárovku rustik vyrobenú na mieru. Cenu za takúto priebežnú dubovú škárovku si môžete vypočítať priamo v cenovej kalkulačke.

Škárovky sú certifikované FSC.

0